W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Nowy sprzęt medyczny w mieleckim szpitalu [FOTO, VIDEO]

W dniu wczoraj odbył się briefing prasowy z udziałem Fryderyka Kapinosa Posła na Sejm RP, Stanisława Lonczaka – Starosty Powiatu Mieleckiego, Dyrektora Jarosława Kolendo i Ordynatorów: Oddziału Neurochirurgii lek. Wacława Pokrywki i Oddziału Chirurgii Naczyniowej dr n. med. Piotra Gembala.

Dzięki wsparciu Posła udało się pozyskać dotacje na RTG śródoperacyjne (tzw. Ramię C), które zostało już zakupione i znajduje się na bloku operacyjnym. Dotacja wyniosła 1 mln 300 tys. i pochodziła z funduszu przeciwdziałania covid– podaje Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.

Ramię C jest bardzo nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem, który pozwala wykonywać precyzyjne zabiegi. Dodatkowo stanowi dla nas żelazną rezerwę gdyby doszło do awarii angiografu, na którym cały czas pracujemy. Dotychczas awaria oznaczała wstrzymanie wykonywania zabiegów. Bardzo dziękuję w imieniu pacjentów i moich kolegów, którzy będą pracować na tym sprzęcie – mówi dr n. med. Piotr Gembal.

Dobrą wiadomość odebrał także Ordynator dla Oddziału Neurochirurgii.

Szpital uzyskał dotację z rezerwy Budżetu Państwa na zakup mikroskopu w kwocie 1 mln 120 tys. zł. Mikroskop jest dofinansowany również z funduszu Powiatu Mieleckiego w kwocie 280 tys. zł – podaje Jarosław Kolendo.

Bardzo się cieszę, że mogę przekazać informację o przyznaniu dotacji. Wczoraj Pan Premier poinformował mnie, że podpisał zarządzenie dotyczące przekazania Szpitalowi w Mielcu dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa – mówi Poseł Fryderyk Kapinos.

Oddział Neurochirurgii istnieje od 14 lat. Połowa wykonywanych zabiegów operacyjnych wymaga użycia mikroskopu, który w naszym szpitalu uległ zużyciu technologicznemu. Nowy mikroskop trafi do nas na początku roku i będzie używany do operacji guzów, tętniaków mózgu i operacji kręgosłupa – mówi lek. Wacław Pokrywka.

Zdaję sobie sprawę, że w naszym Szpitalu sprzęt jest mocno wysłużony, a pacjenci na leczenie przyjeżdżają z wielu regionów Polski. Dziękuję Panu Premierowi Mateusz Morawiecki i Pani Wojewodzie Ewa Leniart za wsparcie, które okazują dla Szpitala – dodaje Poseł Fryderyk Kapinos.

Dotacje na sprzęty:

1. RTG śródoperacyjne (tzw. Ramię C), zakupione i znajduje się na bloku operacyjnym. Dotacja wyniosła 1 mln 300 tys. i pochodziła z funduszu przeciwdziałania covid.

2. Szpital uzyskał dotację z rezerwy Budżetu Państwa na zakup mikroskopu w kwocie 1 mln 120 tys. zł. Mikroskop jest dofinansowany również z funduszu Powiatu Mieleckiego w kwocie 280 tys. zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa