W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

Nowy trener PGE FKS Stal Mielec – Dariusz Skrzypczak

Dariusz Skrzypczak został nowym trenerem Biało – Niebieskich! Urodził się 13 listopada 1967 roku w Rawiczu.

Były polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, zawodnik m.in. Lecha Poznań i FC Aarau, reprezentant Polski, obecnie trener.

Pierwszym klubem w karierze Skrzypczaka była Rawia Rawicz, lecz najlepsze lata spędził w Lechu Poznań, gdzie występował przez kilkanaście lat i w tym czasie zdobył trzykrotnie mistrzostwo Polski, dwukrotnie Superpuchar i raz Puchar Polski. W 1994 wyjechał do klubu ligi szwajcarskiej – FC Aarau. Grał w nim do 2003. Ostatnie lata kariery spędził w drużynach z niższych lig.

W reprezentacji Polski debiutował 14 sierpnia 1991 w przegranym 1:5 meczu z Francją, natomiast ostatni występ zaliczył 7 maja 1992 w również przegranym, tym razem 0:5, spotkaniu ze Szwecją. Łącznie w reprezentacji zagrał w siedmiu meczach.

Wiele lat pracował jako trener w Szwajcarii. Najpierw współpracował z młodzieżą, później opiekował się seniorami jako grający trener, po czym powrócił do szkolenia młodzieży. Do 2010 prowadził zespół U16 FC Luzern. Od 1 lipca 2017 był zatrudniony razem z Ryszardem Komornickim jako trener pierwszoligowej drużyny FC Solothurn.

1 lipca 2019 rozpoczął pracę jako asystent trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań. Posiada licencję UEFA Pro. W czerwcu 2020 wraz z Karolem Bartkowiakiem zastąpił na ławce trenerskiej ukaranego przez Komisję Ligi Żurawia w meczu z Pogonią Szczecin (4:0).

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości