W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia

O akcji „German Death Camps” w Radomyślu Wielkim

Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zaprasza na spotkanie z Dawidem Hallmannem poświęcone głośnej w naszym w kraju akcji „German Death Camps”.

„German Death Camps” to akcja społeczna, której celem jest przeciwdziałanie fałszowaniu historii, dotyczącej holocaustu i obozów koncentracyjnych zorganizowanych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej.

Tego fałszowania co jakiś czas dopuszczają się zachodnie media, w tym niemieckie. Ostatnio czarę goryczy przepełniły działania niemieckiej telewizji państwowej ZDF, która w jednym z materiałów użyła określenia „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

To spotkało się z reakcją byłego więźnia Auschwitz, który podał stację do sądu. Telewizja miała przeprosić Karola Tenderę za to sformułowanie. Jednak nie zrobiła tego w sposób zapisany w wyroku. Po nagłośnieniu sprawy doszło do ostrej reakcji polskich internautów w sieci i mediach społecznościowych. M.in. powstało wiele memów informujących o tym, że obozy śmierci stworzyli Niemcy.

Później narodził się pomysł, aby mobilny, podświetlany billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył z Polski do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. To przedsięwzięcie zostało już zrealizowane. Billboard wzywający ZDF do przeprosin pojawił się pod siedzibą telewizji w Moguncji, a także w Bonn, Brukseli, Londynie i Cambridge.

Akcję koordynowała Fundacja Tradycji Miast i Wsi. Jej przedstawiciel Dawid Hallmann będzie gościł w najbliższy piątek (17 lutego) w Radomyślu Wielkim. Z mieszkańcami spotka się o godzinie 17:30 w sali narad „Sokoła” (Rynek 29).

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa