W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

O krok od tragedii. Ciąg dalszy

Wczoraj opisywaliśmy sytuację, do której doszło w pobliżu kościoła podczas mszy na ulicy Chopina. 

Dziś publikujemy informacje Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odnoszącą się do tego wydarzenia.

Policjanci zatrzymali motocyklistę, który jadąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący na parkingu samochód. Jak ustalili funkcjonariusze motocyklista nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany listem gończym.

Policjanci wydziału ruchu drogowego patrolując ulicę Chopina w Mielcu zauważyli, że przed chwilą na parkingu przyblokowym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na trawniku leżał motor, który najprawdopodobniej uderzył w stojący na parkingu samochód osobowy. Nieopodal policjanci zauważyli biegnących kobietę i mężczyznę z kaskiem motocyklowym w ręku. Osoby te na widok policjantów próbowały się oddalić. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę oraz kobietę biorących udział w zdarzeniu.

Podczas legitymowania osób funkcjonariusze ustalili, że motocyklem kierował 35-letni mieszkaniec Mielca. Jego pasażerką była 31-letnia kobieta. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu. U kierującego motocyklem urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało ponad promil. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla, i jednocześnie posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Wnikliwej analizie został także poddany jednoślad którym podróżowała para. Mężczyzna nie posiadał dokumentów motocykla, a tablica rejestracyjna była fałszywa.

Kobieta i mężczyzna nie odnieśli poważnych obrażeń w tym zdarzeniu. Kobieta została przesłuchana przez policjantów bezpośrednio po zdarzeniu, natomiast mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnych aresztach. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej w dniu 25 sierpnia br. W tej sprawie prowadzone było postępowanie.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Po przeprowadzeniu niezbędnych policyjnych czynności podejrzany został doprowadzony do zakładu karnego odbyć karę za wcześniej popełnione przestępstwa na terenie kraju.

KPP Urszula Chmura

Więcej:

http://wcj24.pl/o-krok-od-tragedii

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wpadł z narkotykami podczas kontroli w Ostrowach Tuszowskich

Wiadomości Mielec

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Fotopułapka złapała małego brunatnego niedźwiedzia

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa