W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Materiały video Wywiady

O poprawkach budżetowych w Sejmie RP dotyczących Mielca mówi posłanka Skowrońska [VIDEO]

Po konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej która odbyła się w poniedziałek na Placu AK Poseł Krystyna Skowrońska odniosła się do zgłoszonych przez siebie poprawek do budżetu, dotyczących m.in. Mielca. Za niezwykle istotną uznała kwestię budowy dworca w Mielcu, którego zabrakło w Programie Inwestycji Dworcowych PKP S.A. obejmującym lata 2016-2024.

Jak mówi posłanka, nie może być tak, że w tym roku będą tory kolejowe a nie będzie dworca, bo takie inwestycje powinny być realizowane równolegle.
Dlatego będzie nadal zabiegać o to, żeby dworzec powstał, niezależnie od tego, czy znajdzie się w Programie Inwestycji Dworcowych, czy też znajdzie się na ten cel inne źródło finansowania.
Drugi wniosek złożony Komisji Finansów obejmował zwiększenie o 10mln dofinansowania z Ministerstwa Sportu realizacji największej mieleckiej inwestycji – budowy hali sportowej.

Ostatnią mielecką inwestycją, o której dofinansowanie zabiega Posłanka jest pilny, generalny remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu, obejmujący wymianę parkietu wraz z odgrzybianiem, wymianę okien, zewnętrzne odwodnienie a także zakup nowego sprzętu sportowego. Sala ta poza niezbędnymi, bieżącymi naprawami (malowanie, cyklinowanie parkietu itp.) nie była remontowana od niemal 25 lat.

Wnoszone przez Poseł Krystynę Skowrońską poprawki do budżetu nie ograniczyły się wyłącznie do naszego miasta. Chociażby znajdujący się w Rzeszowie Zamek Lubomirskich, unikatowy zabytek, który już dawno powinien zostać przekazany władzom samorządowym. Od 2005 roku miasto bezskutecznie zabiega o przeniesienie do Zamku Muzeum Okręgowego, co pozwoliłoby na właściwe wyeksponowanie bogatych zbiorów tej placówki. Główną przeszkodą jest fakt, że obecnie mieści się tam Sąd Okręgowy. Jak podkreśla Krystyna Skowrońska, zarówno ona jak i Minister Zbigniew Ziobro od lat zabiegają o budowę nowej siedziby sądu, również poprzez zgłoszone obecnie poprawki do budżetu, które dałyby istotne wsparcie finansowe dla tej inwestycji.

Niestety, komisja jako że są to wnioski mniejszości, wniosków powyższych nie przyjęła. Nie oznacza to jednak końca walki o zmiany w budżecie korzystne dla naszego miasta i całego województwa podkarpackiego. Posłanka szansy na realizację powyższych inwestycji upatruje we współpracy Posłów w zawiązanym Podkarpackim Zespole Parlamentarnym.

Podczas rozmowy z dziennikarzami Krystyna Skowrońska nie pominęła bardzo istotnego problemu – sytuacji ochrony zdrowia w województwie podkarpackim, więc również w mieleckim szpitalu. Nieodzowna jest jej zdaniem poważna debata w Komisji Zdrowia, niosąca zmiany w zakresie finansowania ochrony zdrowia w naszym regionie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Skrzaty Wyśpiewały Nadchodzący Dzień Dziecka [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa