W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

O przyrodzie myślimy logicznie i działamy ekologicznie – konkurs [FOTO]

W Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu w dniu 25 maja 2022 r. odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej z Elementami Ekologii dla klas III pod hasłem: ,,O przyrodzie myślimy logicznie i działamy ekologicznie”

Uczestniczyło w nim  27 uczniów klas trzecich z dziewięciu mieleckich szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było sprawdzenie wiedzy o otaczającym środowisku,  uświadomienie negatywnego wpływu cywilizacji na życie naszej planety, rozwijanie współdziałania i współpracy w grupie oraz kształtowanie proekologicznych postaw uczniów.

Tegoroczne zadania oprócz ogólnej wiedzy przyrodniczej dotyczyły ważnego dla wszystkich problemu ochrony powietrza. W zmaganiach konkursowych szkoły reprezentowane były przez trzyosobowe drużyny, które  miały do wykonania różnorodne zadania wykorzysujące nabyte przez uczniów umiejętności polonistyczne, matematyczne, logicznego myślenia i kodowania. Wielką atrakcją dla dzieci było tworzenie kompozycji kwiatowych i własnoręczne sadzenie kwiatów.

Laureaci XXIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Edukacji Środowiskowej
z Elementami Ekologii dla klas III:

-I miejsce – drużyna SP11 w składzie: Kaja Maziarz, Barbara Dura, Wojciech Warczak

-II miejsce – drużyna  SP3 (Kinga Cichoń, Michał Tokarz, Wiktor Cukierda)

-III miejsce – drużyna  SP12 (Fryderyk Mazur, Łukasz Sitko, Maksymilian Wygoda)

Nagrody dla laureatów, dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos oraz dyrektor SP 11 Bogusława Czarny. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa