W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia

Obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej [FOTO, VIDEO]

Dziś w sobotę, 13 kwietnia, odbyły się mieleckie obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej. Tłumy mielczan modliły się za ofiary.

Uroczystości otworzyła Msza Święta w Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona w intencji mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego uwięzionych w obozach sowieckich w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku.

Tuż po nabożeństwie nastąpiło tradycyjne złożenie kwiatów przy mieleckiej Ścianie Katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej Ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Wśród tych, którzy złożyli hołd ofiarom znalazły się Rodziny Katyńskie, samorządowcy ze Starostą Powiatu Mieleckiego Stanisławem Lonczakiem na czele oraz przedstawiciele licznych instytucji. 

Uroczystości zostały zorganizowane Starostwo Powiatowe w Mielcu, Obywatelski Komitet Katyński w Mielcu i I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Artystycznie uświetnił je Chór Mieszany I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu pod batutą Pawła Lisa. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Tegoroczny Plastykon rozstrzygnięty [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa