W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka Sport

Obchody Roku Sienkiewicza w MSMS „Piłkarskie Nadzieje”

W dniu 8 grudnia 2016r. w auli MSMS „Piłkarskie Nadzieje” odbyła się uroczysta akademia związana z  obchodami kończącego się już Roku Henryka Sienkiewicza.

Z tej okazji kl.I gimnazjum, pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Anny Bajor i Pani Doroty Targosz, przygotowała montaż słowno – muzyczny poświęcony polskiemu nobliście. Uczniowie – Oliwia Cyganowska i Nikolas Bała – prowadzący akademię, przybliżyli wszystkim sylwetkę pisarza i jego najbardziej znane dzieła

. W trakcie uroczystości Julia Stobierska i Adrian Krawiec wykonali piosenki ze znanych ekranizacji filmowych powieści H.Sienkiewicza, a największy aplauz wzbudziło grupowe wykonanie „Pieśni o małym rycerzu” z filmu „Pan Wołodyjowski”. Za muzyczną oprawę apelu odpowiadał pan Januariusz Bizoń.

Były też zagadki dotyczące postaci z sienkiewiczowskich powieści, które zadawali: Gabriela Leś, Hubert Partyka, Kacper Kubicki, Jakub Guła, Mateusz Markowski i Maciej Trela. Wiersze recytowali Adrian Ogiba i Karol Pszeniczny. Po części oficjalnej rozpoczął się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania Sienkiewicza”.

Jury w składzie: Dyrektor szkoły pan Kazimierz Ogorzałek, panie: Anna Bajor i Maria Godek oraz pan Marek Rucki oceniali czytanie wylosowanych przez uczniów fragmentów z powieści „Krzyżacy” i „W pustyni i w puszczy”. Jury biorąc pod uwagę dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny, przyznało następujące nagrody: w kategorii klas 4 i 5: I miejsce ex aequo: Oliwier Makuch z kl.4 i Kacper Misiak z kl. 5, II miejsce Olaf Niemczura z kl.5 , III miejsce Konrad Surdej z kl.5.

 

img_2962

 

W kategorii klas 6 i I gimnazjum: I miejsce Gabriela Leś z kl. I gim., II miejsce Kacper Szczur z kl. 6 i III miejsce Julia Stobierska z kl. I gim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Laureaci dostali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Paweł Mrozik
www.pilkarskienadzieje.eu

 

img_2954

 

img_2956

 

img_2959-1

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa