W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Obchody święta edukacji narodowej w gminie Padew Narodowa [FOTO]

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza odbyła się uroczystość upamiętniająca powołanie Komisji Edukacji Narodowej, w której udział wzięli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele emeryci i uczniowie.

Swoją obecnością uświetniły ją władze samorządowe w osobach: wójt gminy p. Robert Pluta, sekretarz p. Anna Wiącek, przewodniczący rady gminy p. Janusz Bik wraz z zastępcą p. Janem Uzarem oraz przewodnicząca komisji oświatowej p. Teresa Mazur.

Zebranych powitał dyrektor szkoły p. Waldemar Szyszka, który podziękował nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za codzienną pracę i serce wkładane każdego dnia w nauczanie i wychowanie. Wspominał nauczycieli, którzy z pasją pracowali przez lata w naszej szkole. Podkreślał, że nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności, a wyniki osiągane w egzaminach zewnętrznych świadczą o wysokim poziomie nauczania, będąc tym samym efektem pracy nauczycieli.

Najlepsi nauczyciele i pracownicy szkoły w ubiegłym roku szkolnym zostali docenieni nagrodami Dyrektora oraz Wójta Gminy Padew Narodowa.

O tym, że obecny rok szkolny jest rokiem pełnym zmian i wyzwań, przed którymi stają jednocześnie kadra pedagogiczna i uczniowie, mówił wójt gminy p. Robert Pluta. Nasza szkoła radzi sobie z tymi wyzwaniami celująco. Doposażanie pracowni przedmiotowych, termomodernizacja budynku szkoły-to tylko niektóre działania podejmowane z myślą o uczniach i oświacie. Wójt gminy życzył nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, potwierdzanych wynikami egzaminów i uznaniem uczniów. Wraz z przewodniczącym rady gminy p. Januszem Bikiem złożył na ręce dyrektora podziękowania dla wszystkich nauczycieli.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły p. Waldemar Szyszka pożegnał p. Małgorzatę Kucharczyk, która przeszła na emeryturę. Najlepsze życzenia i podziękowania przekazali także przedstawiciele lokalnego samorządu, doceniając zaangażowanie p. M. Kucharczyk jako zastępcy przewodniczącego rady gminy oraz wybitnego nauczyciela (o czym świadczą liczne sukcesy wychowanków pani Małgorzaty na konkursach i olimpiadach przedmiotowych).

W dobry humor wprawili wszystkich uczniowie klasy 6a,6c i 3c, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki Jasińskiej, p. Elżbiety Pyzińskiej, p. Marty Klich i p. Krzysztofa Skórskiego, przygotowali dla nauczycieli specjalny „Koncert życzeń”, na który złożyły się znane polskie piosenki i scenki z życia szkoły. Uroczystość zakończyła się spotkaniem wszystkich pracowników szkoły i emerytów przy ciastku i kawie.

 

UG Padew Narodowa

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa