W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Obchody święta Konstytucji 3 Maja w tuszowskiej gminie [FOTO]

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała wyjątkowy charakter. Rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. MBWW w Tuszowie Narodowym w intencji Ojczyzny, odprawioną przez ks. Wiesława Koniora.

Po Eucharystii barwny korowód prowadzony przez Mielecką Orkiestrę Dętą, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji żołnierzy amerykańskich z 82 Dywizji Powietrznodesantowej, przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych, szkół, organizacji i stowarzyszeń, wyruszył pod figurę Świętego Jana Pawła II, a następnie pod pomnik generała Władysława Sikorskiego. Wyjątkowego charakteru dodała również młodzież ze szkoły podstawowej i GOK-u, która wystąpiła w strojach narodowych i ludowych. 

Po złożeniu kwiatów i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał wójt gminy Andrzej Głaz, który nawiązał do rangi Konstytucji, apelował o jedność w dbaniu o wolną i silną Polskę oraz nawiązał do aktualnych wydarzeń i agresji Rosji na Ukrainę. Podkreślił, że Polska wspiera i solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Ponadto wójt złożył życzenia druhom strażakom i podziękował za ich zaangażowanie i aktywność w niesieniu pomocy potrzebującym.

W tym dniu swoje święto obchodzili również druhowie strażacy, którzy w podziękowaniu za wierną i oddaną służbę i zasługi dla pożarnictwa zostali uhonorowani medalami i odznaczeniami. Wręczyli je prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP dh Franciszek Augustyn oraz komendant powiatowy PSP w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos.

Złote medale otrzymali druhowie:

Krzysztof Wąsik – OSP Tuszów Narodowy

Sławomir Partyka – OSP grochowe II

Jan Bedus – OSP Borki Nizińskie

Srebrne medale otrzymali druhowie:

Stanisław Nowak – OSP Borki Nizińskie

Łukasz Bedus – OSP Borki Nizińskie

Kamil Niemasek – OSP Borki Nizińskie

Krzysztof Paterak – OSP Czajkowa

Jacek Paterak – OSP Czajkowa

Witold Hyjek – OSP Tuszów Narodowy

Janusz Ciejka – OSP Borki Nizińskie

Brązowe medale otrzymali druhny i druhowie:

Sylwia Wieczerzak – OSP Grochowe II

Beata Hyjek – OSP Tuszów Narodowy

Jarosław Łącz – OSP Tuszów Narodowy

Anna Nowak – OSP Borki Nizińskie

Odznakę wzorowego strażaka otrzymali druhny i druhowie:

Marek Zieliński – OSP Sarnów

Alicja Pszeniczna – OSP Grochowe II

Lidia Maryniak – OSP Grochowe II

Mateusz Gradziel – OSP Borki Nizińskie

Maciej Skop – OSP Czajkowa

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele armii amerykańskiej wręczyli wójtowi gminy pamiątkowy certyfikat. Pięknym uwieńczeniem obchodów był koncert w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej.

Mieszkańcy gminy mieli też możliwość podziwiania paradnego przejazdu wozów strażackich.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa