W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Tuszów Narodowy

Główne obchody Święta Niepodległości w Gminie Tuszów Narodowy odbyły się w centrum gminy przed pomnikiem generała W. Sikorskiego. Rozpoczęły się o godz. 10.30 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Mszą w intencji Ojczyzny odprawioną przez ks. Proboszcza Wiesława Koniora.

Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości przy asyście Kapeli „Grochowiacy” przemaszerowali pod Figurę św. Jana Pawła II, by tam odśpiewać „Barkę” i złożyć wiązanki kwiatów.

Następnie wyruszyli pod Pomnik gen. W. Sikorskiego, gdzie odbyła się główna ceremonia obchodów. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, delegacje samorządu, jednostek organizacyjnych, duchowieństwa i służb mundurowych złożyły kwiaty. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Andrzej Głaz, który w okolicznościowym przemówieniu nawiązał do historii polski walczącej o niepodległość, podziękował wszystkim za wspólne uczczenie 99 rocznicy odzyskania niepodległości oraz zaprosił do tworzonego gminnego Komitetu obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przypadającej w 2018 roku.

Wieczorem w Domu Ludowym w Jaślanach odbył się wzruszający koncert patriotyczny w wykonaniu Kapeli „Młodzi Jaślaniacy” pod kierunkiem Andrzeja Rup i Agaty Durdy. Spotkanie zaszczycili swą obecnością ks. Stanisław Rząd z parafii w Jaślanach i ks. Ryszard Wilk z parafii w Borkach Nizińskich, licznie przybyli także przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego na czele z Marią Napieracz wicestarostą powiatu mieleckiego, przedstawiciele stowarzyszeń, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych.

M.Pelic

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa