W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Obiecujący tomik Katarzyny Hudy [FOTO]

Blisko trzydzieści osób, pomimo ekstremalnego upału, wzięło udział, w siedzibie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, w promocji debiutanckiego tomiku poezji „Druga strona myśli” Katarzyny Hudy – zredagowanego przez prezesa MTL Zbigniewa Michalskiego, do którego okładkę, w oparciu o obraz znanego mieleckiego malarza Grzegorza Cebuli, stworzył Dominik Zawistowski z Rzeszowa.

Czterdziestą imprezę, jedynego na Ziemi Mieleckiej stowarzyszenia literackiego, otworzył i poprowadził Zbigniew Michalski. Zgromadziła ona członków rodziny autorki, członków MTL i miłośników poezji. Rozpoczęła się ona pięknym muzycznym akcentem w wykonaniu lidera zespołu muzycznego „Cantica Romanza” Przemysława Pawłowskiego. Zaśpiewał on, w dwóch ciekawych odsłonach, trzy piosenki z własnego repertuaru. Obszerny wybór wierszy, z dziesiątej książki wydanej nakładem MTL, przedstawiły członkinie Towarzystwa Barbara Augustyn i Anita Róg.

Po ich występie swoje pięć minut miała także debiutantka, która odczytała jeden ze swoich wierszy, opowiedziała o swoich początkach pisania poezji i  sprecyzowała swoje plany – odnośnie najbliższej przyszłości. Zaraz, po jej wystąpieniu, rozpoczęła się dyskusja o treściach zawartych w tomiku. Wzięli w niej udział: Józef Załucki, Anita Róg, Barbara Augustyn, Ryszard Krupa i inni. Młoda autorka otrzymała list gratulacyjny i kwiaty od prezesa MTL. Po wykonaniu serii pamiątkowych zdjęć rozpoczęła ona podpisywanie egzemplarzy swojej pierwszej książki.

Zobacz też...