W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Obradowała Rada Powiatu Mieleckiego [FOTO, VIDEO]

Obrady tradycyjnie otworzyło przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji oraz sprawozdanie starosty Stanisława Lonczaka z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.

Radni przyjęli uchwały dotyczące zmian: w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Mieleckiego oraz uchwale budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok. Zadecydowano też o zaciągnięciu zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy 2021 i udzieleniu pomocy finansowej Samorządowi Województwa Podkarpackiego oraz Gminie Miejskiej Mielec.

W kolejnych punktach przedstawiono informację z przebiegu wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za pierwsze półrocze 2021 roku. Przegłosowano też uchwałę w sprawie zatwierdzenia i przyjęcia do realizacji opracowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu projektu konkursowego pn. „Aktywizacja 30+” .

W ramach punktu poświęconego interpelacjom, wnioskom i zapytaniom dyskutowano w szczególności o rozprzestrzenianiu się wirusa ASF w powiecie mieleckim. Bieżącą informację na temat tego zagrożenia przedstawił zebranym Powiatowy Lekarz Weterynarii Piotr Chrabąszcz. Głos zabrali także Posłowie na Sejm RP obecni na dzisiejszych obradach: Krystyna Skowrońska i Mieczysław Kasprzak.

W dalszej części obrad mieszkanki Padwi Narodowej zainterweniowały u radnych w sprawie procesu scalania gruntów na terenie gminy.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa