W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Obradowali Radni Rady Powiatu Mieleckiego

Rajcy podjęli uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu oraz dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Podczas sesji ustalony został również wykaz wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2020.

Kolejną istotną dla funkcjonowania jednostek podległych uchwałą była lista zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim w 2020 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Również i tą uchwałę Radni przyjęli w kształcie zaproponowanym przez Zarząd.

W związku z przejęciem przez Powiat Mielecki odcinka drogi pomiędzy rondami obwodnicy Radomyśla Wielkiego Zarząd Powiatu zaproponował przekazanie zimowego utrzymania określonych dróg powiatowych w tamtym rejonie samorządowi Gminy Radomyśl Wielki w 2021 roku. Rada przyjęła stosowna uchwałę w tym względzie.

Radni w odrębnej uchwale podjęli decyzje dotyczącą określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Powiatu Mieleckiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Mielecki oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków w kontekście wchodzącej w życie z początkiem przyszłego roku organizacji transportu zbiorowego na terenie Powiatu.

Na koniec obrad Radni przyjęli plan kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Mieleckiego na 2021 rok.

DCIM\105GOPRO
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa