W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Obywatel Ukrainy trafił do aresztu

Za nieumyślne paserstwo odpowie 22-latek, który kilka dni temu odebrał pieniądze od oszukanej metodą „na wnuczka” mieszkanki gminy Cmolas. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu łańcuckiego.

Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty. Dzięki pomocy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie mężczyzna, który odebrał we wtorek pieniądze od oszukanej mieszkanki gminy Cmolas został zatrzymany w środę na terenie powiatu łańcuckiego.

Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy, które mężczyzna zdążył już przekazać następnej osobie.

22-letni obywatel Ukrainy jeszcze tego samego dnia trafił do kolbuszowskiego aresztu. Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty nieumyślnego paserstwa. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Policjantom wyjaśnił, że kilka dni wcześniej odpowiedział na zamieszczone na jednym z portali ogłoszenie dotyczące pracy w charakterze kuriera.

Jego zadaniem miało być odbieranie przesyłek, a następnie przekazywanie ich w określonym miejscu. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym oszustwie. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Za nieumyślne paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa