19 sierpnia 2018, 6:06
Slider
Image default
Przestępstwa, skandale, i afery Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Niemal 3 promile alkoholu miał 33-letni kierowca peugeota. Mężczyzna jechał przez Werynię, w sposób stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i innych pojazdów. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie jadącego za nim kierowcy, który z pomocą innego mężczyzny, ujął 33-latka i przekazał go policjantom.

W sobotę około godz. 22.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy. W Weryni funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, siłą przytrzymujących trzeciego. Na podstawie ich relacji policjanci ustalili, że 37-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, kierujący volkswagenem zauważył, że jadący przed nim kierowca peugeota porusza się całą szerokością jezdni.

Omal nie potrącił idących poboczem kobiety i mężczyzny, którzy musieli uskoczyć przed pojazdem. Kierowca volkswagena podejrzewając, że kierujący peugeotem mężczyzna może być pijany, z pomocą pieszego obezwładnili go. Na miejsce wezwali policję.

Policjanci wylegitymowali 33-letniego kierowcę peugeota. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,84 promila. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Razem z pijanym 33-latkiem w samochodzie podróżowała 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu mieleckiego, właścicielka peugeota.
Mężczyzna został doprowadzony do komendy i po wykonaniu czynności zwolniony. Przed sądem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Odpowiedzialność karna może grozić również właścicielce pojazdu, która pozwoliła kierować pijanemu mężczyźnie.

Mieszkańcom gminy gratulujemy wzorowej postawy. Dzięki ich zachowaniu, 33-latek nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja