W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący seatem w miejscowości Borki Nizińskie. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił pijanemu kierowcy kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

W sobotę, po godz. 17, dyżurny mieleckiej komendy otrzymał informację, że na drodze relacji Mielec-Połaniec, w miejscowości Borki Nizińskie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Świadek zdarzenia widząc, że kierowca wjechał do rowu i próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia natychmiast zareagował, uniemożliwił ucieczkę mężczyźnie i powiadomił o zdarzeniu Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący seatem to 43-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że osoba będąca świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzięki zdecydowanej reakcji wobec drogowych przestępców, wykazujemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa