W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Od czego zacząć organizację przyjęcia weselnego? Podpowiadamy, jak krok po kroku przygotować wspaniałą imprezę

Organizacja przyjęcia weselnego z pewnością może być zaliczone do jednych z najtrudniejszych rzeczy, z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Od czego zacząć? Z usług jakich firm korzystać, aby koszty przyjęcia nie okazały się dla nas zbyt obciążające? W końcu gdzie szukać pomocy finansowej, która może pokryć mniejsze lub większe wydatki związane z uroczystością?

Określ liczbę gości

Koszt przyjęcia weselnego w dużej mierze jest zależny od tego, jak wiele osób zamierzamy na niego zaprosić. To jeden z decydujących czynników o tym, ile zapłacimy za taką uroczystość. Pamiętajmy również o tym, że przyjęcie weselne nie musi oznaczać tego samego co zabawa weselna, która zazwyczaj trwa całą noc, a często i kontynuowana jest w dzień następny. Przyjęcie weselne może mieć postać uroczystego obiadu, jak również spotkania, które będzie trwało do wieczora. Od ciebie zależy wybór formy. W przypadku wesela, które zna większość z nas, należy liczyć się z jednostkowym wydatkiem na osobę w granicy 200 do 300 złotych w wariancie podstawowym.

Wybierz miejsce na przyjęcie weselna

Kolejnym ważnym czynnikiem, mającym bezpośrednie przełożenia na koszt przyjęcia weselnego jest miejsce, w którym będzie się ono odbywać. Im bardziej eleganckie, luksusowe i prestiżowe, tym cena będzie wyższa. Popularne lokalizacje, w których takie przyjęcia się urządza to restauracje, hotele, karczmy, sale weselne i bankietowe, a także sale w remizach strażackich. Z wyprzedzeniem warto przeprowadzić rozeznanie i zapytać o koszt takiego przyjęcia. W niektórych miejscach właściciele mogą nam zaproponować kompleksową organizację wraz z jedzeniem i napojami, w innych udostępniają wyłącznie sale, które należy dekorować we własnym zakresie i samodzielnie zapewnić catering. Opcja ta może wyjść taniej pod względem finansowym, ale nie zapominajmy o tym, że będziemy musieli przeznaczyć więcej swojego czasu na przypilnowanie tych wszystkich spraw.

Określ menu weselne

Każde przyjęcie weselne wiąże się z zapewnieniem gościom posiłków. Ich liczba powinna być dostosowana do czasu trwania wesela. Obiad, deser, a w przypadku dłuższych przyjęć odpowiednia liczna ciepłych kolacji, przekąsek, zimne płyty. Koszt tej pozycji jest ściśle zależny od jakości i rodzaju jedzenia. Droższe również może być menu egzotyczne niż np. tradycyjna polska kuchnia. Aby uniknąć rozczarowania, możesz zapytać menadżera miejsca, w którym przyjęcie bez organizowane, czy oferują oni tzw. menu degustacyjne.

Pozostałe wydatki

Rzecz jasna to nie wszystkie wydatki, które trzeba ponieść w związku z organizacją przyjęcia weselnego. Pozostałe z nich to koszt opłacenia zespołu muzycznego lub DJ, dekorowanie sali, fotograf, samochód do ślubu, zaproszenia dla gości i wiele wiele innych, mniejszych lub większych wydatków, które wiążą się z taką imprezą. Nieocenioną pomocą w organizacji przyjęcia weselnego jest szybki kredyt. To forma pożyczki gotówkowej lub chwilówki, z przeznaczeniem na dowolny cel – taki jak wesele lub zakup sukni ślubnej. Kto może skorzystać z takiej pożyczki? Niemal każdy, kto ukończył 18 rok życia, posiada konto bankowe, jest obywatelem Polski i pozytywnie przeszedł weryfikację finansową.

Materiał Partnera

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

2 komentarze

Wera 18 marca 2022 (piątek) at 20:28

Super pomysł! Ilość osób to naprawde zagwozdka… Wstępnie chyba nam wyszło ponad 400 osób… Więc my już na aetapie wybierania zaproszeń i ich ilości ograniczyliśmy liczbę gości 😛 Zaproszenia z Amelia Wedding mają co prawda super atrakcyjną cenę i jakość ale jak mielibysmy tyle ludzi zapraszać to chyba musięlibyśmy zmienić sale na jakąś hale 😉

Odpowiedz
Marcela 25 marca 2022 (piątek) at 00:13

Wszystko fajnie podsumowane, uważam że ważne też jest wybranie dokładnego stylu wesela żeby wszystko ze sobą grało 😀 my się zdecydowaliśmy na boho i akurat zaproszenia jak i podziękowania w tym stylu piękne były na amelia wedding 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa