W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Od poniedziałku otwarte urzędy

Od 25 maja będziemy mogli osobiście załatwić sprawę w urzędzie, albowiem od tego dnia urzędy administracji publicznej mają obowiązek przywrócić bezpośrednia obsługę klienta.

Oczywiście, dalej obowiązywał nas będzie reżim sanitarny w postaci stosowania w dalszym ciągu maseczek, rękawiczek, środków dezynfekcyjnych itd., a dodatkowo ograniczenie w postaci liczby obsługiwanych klientów ograniczający się do  jednej osoby na jedno stanowisko pracy, przy zachowaniu min. 1,5 m odległości.

Jednocześnie, z dniem 24 maja odwieszone zostają biegi terminów postępowań administracyjnych, które zostały przerwane (postępowania administracyjne w toku), a także od tego dnia bieg rozpoczynają nowe terminy dla wydanych przed ogłoszeniem stanu epidemii bądź w trakcie tego stanu decyzji administracyjnych. Prócz tego, dla osób chcących uniknąć bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem, w dalszym ciągu pozostaje możliwość załatwienia spraw urzędowych w postaci e-usługi, do czego zachęcają urzędnicy.

Powyższe zmiany wynikają z §12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz art. 46 pkt. 20 w zw. z art. 68 ustawy z dnia 14 maja o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa