W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Od poniedziałku rząd znosi obowiązek noszenia masek

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji z dnia 24.03.2022 r. poinformował, że od dnia 28.03.2022 r. obowiązek noszenia maseczek oraz izolacji domowej oraz kwarantanny dla współdomowników i osób przyjeżdżających do Polski zostanie zawieszony.

Maseczki wciąż obowiązywać będą w podmiotach medycznych takich jak szpitale czy przychodnie.

Nie będzie obowiązku kwarantanny, ale z dwoma zastrzeżeniami. Pacjenci z COVID-19 będą musieli sami się izolować. Sanepid nie będzie tym zarządzać. Jeśli jednak pojawią się lokalne ogniska wirusa, to sanepid wciąż będzie mógł nałożyć kwarantannę i zdecydować o izolacji.

Wytyczne dla szkół były dostosowywane do poziomu zakażeń i dalej są aktualne. Jednakże dziś decyzje zostawia się samorządom.

Podejmując decyzje co do dalszych obostrzeń, wzięto pod uwagę prognozy. Analizuje się, jak wygląda sytuacja międzynarodowa. To, co dzieje się w innych krajach może mieć za chwilę odzwierciedlenie w Polsce. Uwzględnia się napływ uchodźców wojennych. Poziom odporności na COVID-19 w Ukrainie sięga 80 proc. Nie ma to zatem większego wpływu na ryzyko wzrostu liczby zakażeń. Przewiduje się, że do końca kwietnia nastąpi zdecydowana redukcja liczby zakażeń.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa