W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Od soboty powiat mielecki w strefie czerwonej

Powiat Mielecki znalazł się na liście powiatów objętych obostrzeniami tzw. strefy czerwonej. Nowe zasady obowiązywać będą od najbliższej soboty, 10 października.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów, targów i wydarzeń kulturalnych. Imprezy sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności, w kinach publiczność może zajmować 25% miejsc, w siłowniach zaś na jedną osobę przypadać ma min. 10 mkw. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50. Dodatkowo, w kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50% obłożenia budynku. Limit na zewnątrz wyniesie 150 osób.

Ponadto, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, w strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 mkw. 

Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust. Z obowiązku tego będą zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa