W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE” policjanci wspierają akcję

Mieleccy policjanci od pierwszej edycji, wspierają akcję „ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE” organizowaną z inicjatywy rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Kolejny raz na terenie mieleckiej podstawówki każdy dorosły mieszkaniec miasta i powiatu mógł oddać krew. Do akcji przyłączyli się również policjanci, którzy oddając swoją krew, wsparli szlachetną inicjatywę.

To niby pospolity slogan, że krew ratuje życie, ale bez niej nie można przeprowadzić żadnej poważnej operacji i pomóc ofiarom wypadków drogowych, czy katastrof komunikacyjnych. Wielu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu regularnie oddaje krew. Spora część z nich zrzeszona jest w Honorowym Klubie Dawców Krwi działającym przy KPP Mielec, który obchodził w tym roku swój jubileusz 35-lecia działalności. Wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbyła się akcja zbiórki krwi. Włączyli się w nią także mieleccy policjanci.

Akcja jest organizowana cyklicznie, odbywa się już czwarty raz. Działania wspierają rodzice, nauczyciele, uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy Mielca i powiatu. Równolegle do akcji krwiodawstwa, dzieci, młodzież oraz dorośli mogą oddać swoje włosy na rzecz fundacji Rak ‚n’ Roll, która wykorzystuje je do wytwarzania peruk z przeznaczeniem dla osób chorych na nowotwory. Akcja zyskuje nowych uczestników, których z roku na rok przybywa. Mieleccy policjanci ochoczo wspierają tak szlachetne inicjatywy.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości