W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Oddaj krew i uratuj komuś życie – SP 6 Mielec [VIDEO]

Dziś w Szkole Podstawowej numer 6 miała miejsce akacja ” Oddaj krew i uratuj komuś życie”

– Krew może oddać każdy, kto ma ukończone 18 lat, a nie skończył jeszcze 65 roku życia – mówią organizatorzy akcji. – Każdorazowo pobierane jest 450 mililitrów krwi. Nie może być ona oddawana częściej niż co 8 tygodni. Dla mężczyzn jest to norma 6 razy w roku, dla kobiet 4 razy.

Pobieranie krwi jest bezpieczne, a jej ubytek szybko się regeneruje. Każdemu pobieramy tyle samo krwi niezależnie, czy jest to wysoki, postawny mężczyzna, czy drobna kobieta. Grupa krwiodawców jest najlepiej przebadaną grupą populacji pod kątem różnych chorób, m.in. wirusa HCV, czyli II typu żółtaczki, która może przez wiele lat pozostawać w ukryciu, a podczas badań krwi można ją szybko wykryć i leczyć.

To już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu prowadzi akcję zbiórki krwi dla osób jej potrzebujących. W specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uczniowie, rodzice, jak i mieszkańcy mogli oddawać krew.

W akcję włączyli się także mieleccy policjanci, wśród nich Urszula Chmura, rzecznik policji w Mielcu.

Swoją pomoc drugiej osobie zaoferowali też mieleccy księża, a wśród nich ks. Bartłomiej Musiał.

Krew jest na wagę złota i mimo postępu w medycy bez krwi najcięższe operacje by nie były możliwe.

Zapraszamy do oglądnięcia materiału wideo z tego wydarzenia.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa