W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Oddaj Krew – to dar życia [FOTO]

W czwartek, 4 października w Przedszkolu Miejskim Nr 9 im. “Baśniowej Krainy” w Mielcu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew – to dar życia”. To pierwsza taka akcja zorganizowana w mieleckim przedszkolu.

Najcenniejszym darem życia – podzielili się rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, pracownicy, młodzież szkół średnich: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. st. sierż. pilota St. Działowskiego w Mielcu oraz Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu jak również mieszkańcy osiedla Lotników.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zarejestrowanych zostało 41 osób, z których 21 oddało krew. Przekazano blisko 10 litrów krwi, która trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Podczas akcji przedszkolaki wzięły udział w warsztatach Pierwszej Pomocy zorganizowanych we współpracy ze Szkołą Ratownictwa Medycznego przy Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu. Organizatorkami akcji były: Anna Obłudek i Magdalena Trojanowska – nauczycielki Przedszkola Miejskiego Nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu.

Mikołaj Kopeć

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa