W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Oddano do użytku nowy most

W Trzcianie zakończono przebudowę mostu na potoku Wiśnia w ciągu drogi powiatowej nr 1 152R Borowa – Czermin – Wola Mielecka – Przecław.

Zakres prac obejmował między inymi wyburzenie starego mostu, który został wybudowany w 1971 r. Był to obiekt 1-przęsłowy o nośności 15 ton. Most nie posiadał wydzielonych chodników a jego stan techniczny był niezadowalający.

Nowy most o nośności 40 ton jest obiektem 1-przęsłowym o konstrukcji pomostu. Jego długość całkowita wynosi – 9,10m, natomiast szerokość – 10,12m. Most jest posadowiony na żelbetowych palach prefabrykowanych, a koryto potoku zostało umocnione w obrębie mostu na długości 30m, po 15m od strony górnej i dolnej wody.

Wartość całkowita zadania : 1 650 417, 89 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej Skarbu Państwa : 885 300,00 zł, co stanowi 54 % wartości całkowitej inwestycji. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. ze Stalowej Woli.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa