W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

ODKOMARZANIE W MIEŚCIE

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby już w najbliższy poniedziałek 13 czerwca specjalistyczna firma z Rzeszowa przeprowadzi zabieg rozpylania środków przeciw komarom. Takiemu działaniu poddane zostaną miejskie parki i skwery.

Rozpylenie środków przeciw komarom będzie  w miejscach, w których te owady mogą być najbardziej dokuczliwe.

13-go czerwca w godzinach wieczornych akcja odkomarzania zostanie przeprowadzona w Parku Leśnym Góra Cyranowska, w parkach przy zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego, Jagiellończyka i Żeromskiego (obok Hali Targowej), Piaskowej i Korczaka, w Parku Inwalidów Wojennych (ul. Staszica), za Hotelem Polskim, za Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kusocińskiego) i Samorządowym Centrum Kultury oraz parku przy Dworku Oborskich.

Ogółem zabiegowi zostanie poddane prawie 40 hektarów terenu. Warto też dodać, że rozpylane środki działają również przeciw kleszczom.

Mieszkańców miasta Mielca prosimy by w najbliższy poniedziałek (13.06.) w godzinach wieczornych postarali się nie przebywać w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w wymienionych miejscach – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Akcja odkomarzania będzie przeprowadzona za pomocą środków dostosowanych do miejsca rozpylenia oraz aktualnej sytuacji pogodowej. W przypadku wystąpienia silnego wiatru lub opadów deszczu, zabieg zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie.

 

Joanna Szteliga

 

 

images (1)

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa