Odpadamy z Pucharu Polski. PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków 1 : 3 [FOTO, VIDEO]

1/32 finału Fortuna Pucharu Polski

Tylko jeden zawodnik (Maciej Urbańczyk) z poprzedniego ligowego meczu z Rakowem pojawił się wyjściowym składzie Stali, w spotkaniu pucharowym z Wisłą Kraków.

Pierwsza połowa nie napawała optymizmem, chociaż w pierwszych 15 minutach Stal stworzyła trzy groźne sytuacje pod bramką Wisły, zabrakło jednak wykończenia. Bramka w 20 i 24 minucie dla gości oraz czerwona dla Kościelnego w 26 zgasiła optymizm.

Od tej chwili Wisła, choć nie dyktowała jakiegoś szalonego tempa, tworzyła jedną sytuację za drugą, a Stal grając w dziesiątkę, nie była w stanie zagrozić drużynie z Reymonta. Wyróżniającym się zawodnikiem w naszej drużynie był bramkarz Primel, który wieloma świetnymi paradami uchronił Stal od znacznie większej porażki.

W 69 minucie obrońca gości uprzedził napastników Stali, strzelając gola samobójczego. Radość gospodarzy nie trwała długo, w 73. minucie po faulu arbiter początkowo podyktował wolnego niemal z linii pola karnego, ale po interwencji VAR wskazał na jedenastkę. Gola na 3:1 zamienił sam poszkodowany.

Ogólnie mecz pokazał, w jakiej formie Stal ma swoich piłkarzy rezerwowych.

PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków 1:3 (0:2)

Bramki:

Mateusz Młyński (20′)

Serafin Szota (24′)

Jan Kliment – samob.(70′)

Yaw Yeboah – kar. (74′)

STAL: 29. Damian Primel – 2. Albin Granlund, 14. Kamil Kościelny, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 6. Marcin Flis, 8. Maciej Urbańczyk, 18. Dawid Kort, 19. Kacper Sadłocha, 22. Koki Hinokio, 45. Konrad Wrzesiński, 77. Adrian Szczutowski.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 3. Łukasz Seweryn, 5. Mateusz Żyro, 9. Maciej Jankowski, 11. Maksymilian Sitek, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 24. Konrad Guca, 32. Jonathan de Amo Perez.

Trener: Adam Majewski.

WISŁA: 31. Mikołaj Biegański – 4. Maciej Sadlok, 8. Aschraf El Mahdioui, 9. Jan Kliment, 10. Georgiy Zhukov, 11. Mateusz Młyński, 15. Matej Hanousek, 17. Serafin Szota, 20. Konrad Gruszkowski, 40. Yaw Yeboah, 92. Michal Skvarka.

REZERWOWI: 1. Paweł Kieszek, 3. Adi Mehremić, 7. Dor Hugy, 25. Michal Frydrych, 43. Dawid Szot, 54. Piotr Starzyński, 77. Stefan Savić, 80. Patryk Plewka, 91. Felicio Brown Forbes.

Trener: Adrian Gula.

Sędzia główny: Łukasz Szczech.