W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie

„Odporna Wiosna” wsparciem dla opieki medycznej i służb sanitarnych [FOTO]

Od pomiaru temperatury pacjentów i personelu, poprzez selekcję osób wchodzących, dystrybucję ankiet, regulację ruchem, aż po mobilne pobieranie wymazów – to zakres wsparcia jakiego udzielają terytorialsi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
w dwunastu szpitalach i placówkach sanitarnych na terenie Podkarpacia. 

Ponad 60 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pełni służbę w 12 szpitalach i placówkach sanitarnych na Podkarpaciu. Lista zadań jakie wykonują żołnierze-ochotnicy jest długa i uzależniona od potrzeb danej placówki. Działania obejmują nie tylko szpitale kliniczne ale także przychodnię onkologiczną.

Wszędzie tam, gdzie żołnierze pełnią służbę, w znacznym stopniu odciążają personel medyczny. Dzięki temu pielęgniarki i ratownicy medyczni mogą skupić się na ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Naszych terytorialsów można spotkać przed szpitalami, jako monitorowanie dostępu do tych placówek, podczas wykonywania badania temperatury ciała oraz dystrybucję ankiet osobowych.

– „…żołnierze podkarpackiej brygady prowadzą wsparcie w zakresie kontroli sanitarno – epidemiologicznej w różnych zmianach czasowych. Do służby na rzecz podmiotów medycznych skierowaliśmy żołnierzy z miejscowości z których pochodzą. Żołnierze identyfikują się z lokalną społecznością i bardzo pozytywnie odbierają to, że mogą działać i służyć swoim bliskim, przyjaciołom i społeczeństwu. Ponadto w ramach operacji „Odporna wiosna” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują
z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają kombatantów, żołnierzy AK, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego” – podsumowuje płk Dariusz Słota dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Trudne i odpowiedzialne zadanie stoi przed żołnierzami pobierającymi wymazy. Realizują je żołnierze posiadający odpowiednie kompetencje oraz mający specjalne przeszkolenie. Takie dwu lub trzyosobowe zespoły działają mobilnie, pobierając próbki w domach od osób przebywających w kwarantannie. Do tej pory terytorialsi z Podkarpacia pobrali ponad 400 wymazów.

****

Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 250 żołnierzy z podkarpackiej brygady. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na słowackich zawodach MMA [FOTO]

Wiadomości Mielec

Faworyt meczu powstrzymany. FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa