W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Odpowie za niestosowanie się do zasad kwarantanny

Wysoka grzywna może grozić mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Mężczyzny nie było w domu podczas wczorajszej kontroli policjantów. Po około godzinie zadzwonił do funkcjonariuszy z informacją, że już wrócił.

W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Policjanci codziennie realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających w kwarantannach domowych. Jak dotychczas mieszkańcy wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali się do obowiązujących zaleceń.

Niestety wczorajsza kontrola funkcjonariuszy u mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy policjanci po południu podjechali pod dom mężczyzny i skontaktowali się z nim telefonicznie, oświadczył, że zaraz wyjdzie i rozłączył się. Niestety się nie pojawił, ani też nie odpowiadał na telefony policjantów. Funkcjonariusze zgłosili fakt dyżurnemu i realizowali dalsze czynności. Godzinę później mężczyzna zadzwonił do funkcjonariuszy i poinformował, że jest już w domu, a wcześniej był u sąsiada. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Bartex 24 marca 2020 (wtorek) at 15:57

Baran zamiast powiedzieć że spał i nie mógł telefonu odebrać to przyznał się że był poza domem. Bez komentarza, jak jest głupi to niech ponosi konsekwencje!

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa