W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Odszedł od nas artysta malarz śp. Jan Drews 1926 – 2019

Jan Drews urodził się w 1926r w Wągrowcu. Malarstwem i rysunkiem interesował się od lat szkolnych. Dużo szkicuje i rysuje zgłębiając wiedzę z tej dziedziny. Od 1953r pracował w WSK-Mielec jako konstruktor, a poza pracą zajmował się malarstwem sztalugowym. Uprawiał także mniejsze formy malarskie takie jak: akwarela, pastele, rysunek satyryczny, oraz rzeźbił w drewnie. 


W 1965r miał pierwszą indywidualną wystawę swych prac miał w Zakładowym Domu Kultury w Mielcu. 1986roku otrzymał odznakę państwową  „Zasłużony Działacz Kultury”.

Uczestniczył w wielu wystawach m.in. w Ogólnopolskiej Wystawie Plastyków Amatorów w Warszawie(1967) i w Szczecinie (1974). Prezentował swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Rzeszowie, Przecławiu, Żołyni, Sandomierzu, Tarnowie, Kołobrzegu, Wągrowcu i wielokrotnie w Mielcu. Jego prace znajdują się również poza granicami kraju (Kanada, USA, Niemcy, Rosja). Jako członek, współzałożyciel „Klubu Środowisk Twórczych”  TMZM w Mielcu brał czynny udział w okresowych wystawach organizowanych przez klub. 
Był również członkiem „Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej” im. Jana Stanisławskiego w Mielcu.

Odszedł Prawy Człowiek, Ceniony Artysta, Wspaniały Kolega i Przyjaciel.
Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.

Jan Drews zmarł 9 marca 2019 roku, uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 13 marca o godz. 16.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu na osiedlu.

TMZM


Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości