W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Oficjalne otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książnicach [FOTO]

W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książnicach.

Cieszę się niezmiernie, że możemy dzisiaj wspólnie świętować otwarcie tej wspaniałej sali gimnastycznej, która, mam nadzieję, będzie długo służyć całej lokalnej społeczności. Realizacja inwestycji dobiegła wreszcie końca. I na pozór wcale nie trwała tak długo. Jak dobrze pamiętam w czerwcu poprzedniego roku, spotkaliśmy się tu na placu, aby wkopać tę symboliczną łopatę i oficjalnie rozpocząć budowę. Przypomnę tylko, że budowa sali gimnastycznej to długo oczekiwana inwestycja, na którą samorząd Gminy Mielec przeznaczył 2 490 755,96 złotych. Ponadto roboty towarzyszące jak m.in. kotłownia, zagospodarowanie terenu, odwodnienie itp. to wartość blisko 250 tys. zł. Ale ta inwestycja nie byłaby realizowana jakby Gmina nie pozyskała na ten cel środków zewnętrznych. Uzyskano dofinansowanie w kwocie 1 230 000,00 złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej powiedział Wójt – Wójta Gminy Mielec Józef Piątek.

Pod wrażeniem obiektu i tempa realizacji był również Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos. – Dziś możemy się przekonać, że marzenia się spełniają. Od ponad 30 lat wszyscy wskazywali konieczność budowy sali gimnastycznej, tu w Książnicach, jednak na słowach się kończyło. Dziś dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządem i rządem, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki powstała sala gimnastyczna wraz z zapleczem, która służyć będzie nie tylko uczniom szkoły, ale również wszystkim mieszkańcom Bożej Woli, Goleszowa i Książnic – powiedział Poseł.

Organizatorzy dla uczestników festynu przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: gry i zabawy z animatorem, zmagania sportowe, konkursy z nagrodami, pokazy akrobatyki, szermierki, występy artystyczne, pokaz zajęć zumby, pokazy strażackie, stoiska z regionalnymi potrawami, mobilne planetarium, zjeżdżalnie pneumatyczne, malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków, brokatowe tatuaże, skręcanie balonów, małą gastronomię: kiełbaski, frytki, watę cukrową, popcorn.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa