W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Materiały video

Oficjalne otwarcie nowych dróg i ronda na strefie [VIDEO, DRON]

Al. Kwiatkowskiego wraz z ul. Wojska Polskiego zostały dziś oficjalnie otwarte. – To nasz wspólny sukces – podkreślał starosta Zbigniew Tymuła.  Wart blisko 6 milionów złotych remont sfinansowano ze środków własnych powiatu, zewnętrznej dotacji oraz dzięki wsparciu magistratu.

Ul. Wojska Polskiego została wyremontowana na odcinku ponad półtora kilometra – w tym m.in. na mocno podziurawionym fragmencie drogi prowadzącej w kierunku mieleckiej obwodnicy. Al. Kwiatkowskiego zyskała z kolei nową nawierzchnię na odcinku od ronda, wybudowanego w ubiegłym roku przy ul. Przemysłowej, do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu. Również i to – najważniejsze na mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rondo – znacznie się zmieniło. Od teraz jest dwupasmowe i pozwala na znacznie płynniejszy ruch drogowy.

Inwestycje realizowane były przez dwie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o. o. w Mielcu oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM z Łoniowa. Zadania kosztowały łącznie 5 974 312,12 zł i sfinansowane zostały z trzech źródeł. Starostwo Powiatowe w Mielcu zapewniło pokrycie 75% wartości inwestycji – za sprawą wkładu własnego (25% wartości inwestycji) oraz środków zewnętrznych pozyskanych z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (50% wartości inwestycji). Brakujące 25% kosztów pokrył magistrat.

W tym miejscu odnotować można największe natężenie ruchu w Mielcu, to wyjazd dla 17 tys. osób. Cieszę się więc, że inwestycja została wykonana. Razem ze starostą Zbigniewem Tymułą mamy plan na dalszą współpracę. Chcemy uregulować stan prawny i wyremontować ciąg dalszy ul. Wojska Polskiego. Mam nadzieję, że plan uda się zrealizować – zdradziła kolejna z zabierających głos osób – Krzysztof Ślęzak, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: ks. Wojciech Chochół – proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Trześni, który wcześniej poświęcił wyremontowane drogi; Marta Jakowska – przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, starosta Zbigniew Tymuła oraz wiceprezydent Jan Myśliwiec.

Zdjęcia lotnicze dzięki firmie Fly-dron.pl

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=A-CSCzW_LaY&feature=youtu.be&w=925&h=520]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa