W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ogień Niepodległości zapłonie w Mielcu

Ogień Niepodległości wyruszył już w drogę. W ciągu najbliższych dni dotrze do kilkunastu miast w Polsce, między innymi do Zamościa, Lublina, Radomia, Warszawy, po raz pierwszy także do Mielca.

Od 2000 roku harcerze oraz uczniowie na początku listopada przyjeżdżają do Kostiuchnówki by zapalić znicze na grobach polskich legionistów. Zwyczaj ten jest kontynuacją przedwojennej tra­dycji sztafet biegnących z ogniem niepodległości z krakowskich Oleandrów do Kostiuchnówki. Po uroczystościach przeprowadzanych na terenach pobojowiska kostiuchnowskiego harcerze pobierają ogień i rozpoczynają sztafetę rowerową z Ogniem Niepodległości do Polski. Do Mielca ogień dotrze 8 listopada, a jego oficjalne przekazanie samorządowcom nastąpi przed Dyktandem Niepodległościowym, które odbędzie się w Domu Kultury SCK o godzinie 18.00.

W uroczystym pobraniu Ognia Niepodległości udział wezmą Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca, Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jan Zuba Burmistrz Miasta Kolbuszowa, Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica, Stanisław Rokosz Wójt Gminy Dębica, Elżbieta Wróbel Wójt Gminy Niwiska, Roman Ciepiela Prezydent Miasta Tarnowa, Jakub Bryndal Komendant Hufca ZHP im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie, Bogusław Kmieć Burmistrz Miasta Sędziszów Małopolski, Eugeniusz Galek Wójt Gminy Cmolas, Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Witold Dziuba Sołtys wsi Książnice, Robert Pluta Wójt Gminy Padew Narodowa, Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Renata Siembab Burmistrz Miasta Przecław.

Przekazanie Ognia Niepodległości mieszkańcom Mielca i Powiatu Mieleckiego nastąpi 10 listopada o godzinie 17.00, w trakcie Śpiewanek Patriotycznych, które odbędą się w Muzeum Regionalnym – Pałacyk Oborskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Mielca do wzięcia aktywnego udziału w uroczystości pobrania Ognia Niepodległości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa