W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Ogólnopolska Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”

8 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyło się podsumowanie mieleckich działań prowadzonych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”.

„Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Organizatorem kampanii jest Fundacja „Trzeźwy Umysł” oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całej Polski, w tym również Miasta Mielca.

Kampania realizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Komendanta Głównego Policji. Jednym z jej najważniejszych celów jest kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw sprzyjających ich rozwojowi indywidualnemu, społecznemu oraz zachowań prozdrowotnych.

W ramach konkursów, jakie przeprowadzone zostały podczas trwania kampanii nadesłano tysiące prac z całej Polski, spośród których wyróżniono 6 uczniów z mieleckich szkół. W trakcie spotkania przekazane zostały nagrody ufundowane przez realizatorów kampanii. Specjalne upominki dla laureatów konkursu ufundował także Prezydent Miasta Mielca, aby w szczególny sposób  docenić działalność i zaangażowanie młodych mielczan.

Gratuluję laureatom osiągniętego sukcesu. Naszym zadaniem jako samorządu, który jest partnerem akcji, jest uzmysławianie młodym ludziom, jakie zagrożenia związane są z używaniem niebezpiecznych substancji. Chcemy propagować konstruktywne postawy życiowe i zdrowy styl życia – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec, wręczając upominki zaproszonym na spotkanie uczniom.

 

img_0835_dxo-850x504

Wyróżnieni uczniowie:

  1. Małgorzata Groele – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu
  2. Emilia Wolanin – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu
  3. Kacper Piechota – uczeń Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu
  4. Oskar Sęga – uczeń Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu
  5. Eliza Kolb – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu
  6. Anastazja Borowiec – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

Joanna Szteliga

 

img_0817_dxo-850x504

 

img_0821_dxo-850x504

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa