W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Ogólnopolski konkurs matemetyczny w Piłkarskich Nadziejach

W środę 22 listopada 2017 roku w Mieleckich Szkołach Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik Matematyczny, organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Zadania z jakimi przyszło się zmierzyć uczniom wymagają od uczestników logicznego kojarzenia faktów, sprytu i wyobraźni, czyli cech które powinien posiadać każdy dobry sportowiec.

Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych a Piłkarskie Nadzieje brały udział także w poprzedniej edycji konkursu.
Jest to już trzeci w tym roku szkolnym konkurs matematyczny organizowany przez nauczycieli matematyki – Magdalenę Kilian, Marka Ruckiego i Bożenę Ziębę. Każdorazowo brało w nich udział kilkudziesięciu uczniów co dało w tym roku łączną liczbę 80 oddanych prac konkursowych.
W planach Mieleckich Szkół Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje na ten rok szkolny jest jeszcze udział w kilku ogólnopolskich zmaganiach i oprócz rywalizacji sportowej pogłębianie wiedzy ogólnej.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa