W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników – ranking Perspektyw [FOTO]

W auli Politechniki Rzeszowskiej, w ostatnią środę, 16 marca, uroczyście podsumowano wyniki 24. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Laury podczas gali odebrały dwie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Mieleckiego.

Najlepszym liceum z powiatu mieleckiego ogłoszono II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. W skali województwa placówka podtrzymała swoją pozycję z roku 2021, lokując się na wysokim, szóstym miejscu. W kraju awansowała z kolei ze 194. miejsca na miejsce 132. Zyskała tym samym zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły”.

Wysoko w rankingu wojewódzkim techników, bo na miejscu ósmym, ulokowało się z kolei Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu – mogące chwalić się dziś tytułem „Srebrnej Szkoły”. Placówka zajęła także wysokie 141. miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Udział w uroczystym rozstrzygnięciu rankingu wziął Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz delegacje laureatów konkursu z II LO i ZSE, na czele których stanęli dyrektorzy: Zbigniew Rzeźnik i Marta Mysona.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa