W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o nagrodę Prezydenta Miasta Mielca [FOTO]

W niedzielę 18 marca sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu była areną kilkunastogodzinnych zmagań podczas X Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca.

Do udziału w imprezie zorganizowanej przez Szkołę Tańca Elida przy współpracy z Urzędem Miejskim w Mielcu zgłosiło się 311 par z 55 klubów i szkół tańca z 34 miast Polski południowej, głównie z Podkarpacia i Małopolski. Wśród uczestników rywalizacji nie zabrakło też par z mieleckich z działających w Mielcu Szkół Tańca – Elida i Gala.

Turniej otworzył pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który brał udział także w uroczystym wręczeniu nagród dla najlepszych par w najstarszych kategoriach wiekowych.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać stojącą na wysokim poziomie i toczącą się w miłej, wręcz serdecznej atmosferze rywalizację pięknie prezentujących się par. Różnorodność, kształty, kolory sukien były niewiarygodne, szczególnie w klasie B.

W trzeciej części turnieju odbył się dodatkowo pokaz taneczny w wykonaniu ponad 100 początkujących tancerzy, przygotowywanych przez instruktorów tańca Luizę Kozioł i Marka Leś. Dzieci zaprezentowały się w Walcu Angielskim, Cha-Chy i Poleczce. Taniec w wykonaniu tych dzieci urzekł publiczność co było nagrodzone wielkimi brawami.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach tanecznych czekały niepowtarzalne puchary, medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Mielca.
***
Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach i klasach tanecznych:
Kategoria wiekowa: 10-11, Klasa: E, Styl: Kombinacja 6T.

1. Świerczek Sebastian, Nowicka Weronika (THOMAS DANCE – Kraków)

2. Niedbała Kacper, Madej Nadia (GALA – Mielec)

3. Stachura Łukasz, Dudek Hanna (GRACJA – Krosno)

Kategoria wiekowa: 10-11, Klasa: F, Styl: Kombinacja 6T.

1. Jasiewicz Jakub, Furgała Kornelia (AKSEL – Rzeszów)

2. Parysz Wojciech, Cyboroń Magdalena (KLASA – Tarnów)

3. Proszowski Hubert, Dydo Emilia (KLASA – Tarnów)

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: D, Styl: Standard.

1. Barłoga Kajetan, Ryś Wiktoria (GASIEK – Rzeszów)

2. Nikiel Jakub, Nykiel Oliwia (NOWY STYL – Bielsko-Biała)

3. Miękina Jakub, Babraj Katarzyna (THOMAS DANCE – Kraków)

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: D, Styl: Latin.

1. Nikiel Jakub, Nykiel Oliwia (NOWY STYL – Bielsko-Biała)

2. Zdybel Piotr, Dobrzyńska Oliwia (TOP – ART – Lublin)

3. Socha Jarosław, Frydrych Milena (K-STUDIO Krosno)

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: F, Styl: Kombinacja 6T.

1. Borej Jakub, Jędrzejczyk Marta (RESPECT DANCE Skarżysko)

2. Byrski Maciej, Józefowska Patrycja (NOWY STYL – Bielsko-Biała)

3. Noga Mateusz, Saj Karolina (GALA – Mielec)

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T.

1. Pieklak Paweł, Augustyniak Nikola (ZAMEK – Lublin)

2. Mądry Wiktor, Rzeźnik Anita (GALA – Mielec)

3. Gałczyński Oskar, Szkutnik Zofia (MARENGO – Dąbrowa Górnicza)

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: F, Styl: Kombinacja 6T.

1. Wochlik Dominik, Sterniczuk Gabriela (ESKADRA – Pabianice)

2. Pieprzyk Mateusz, Mazur Kinga (ZAMEK – Lublin)

3. Drogosz Szymon, Dulewicz Nina (RESPECT DANCE Skarżysko)

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: D, Styl: Standard.

1. Boguta Maciej, Woźniczka Alicja (EVOLUTION – Kraków)

2. Stal Kacper, Put Gabriela (THOMAS DANCE – Kraków)

3. Paradysz Korneliusz, Urbanek Sandra (K-STUDIO Krosno)

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: D, Styl: Latin.

1. Nestor Kacper, Tondera Angelika (AKSEL – Rzeszów)

2. Złamaniec Rafał, Sitarz Aleksandra (AKSEL – Rzeszów)

3. Nowiński Maksymilian, Szafraniec Julia (PASJA – Lublin)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: E+F, Styl: Standard-4.

1. Kotek Bartosz, Grodzińska Dominika (Kuźnia Tańca Kraków)

2. Michałowski Szymon, Głowacka Weronika (TAKT – Jarosław)

3. Furtek Dawid, Pasieka Julia (GRACJA – Krosno)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: E+F, Styl: Latin-4.

1. Brocławik Damian, Dobrowolska Katarzyna (AKSEL – Rzeszów)

2. Michałowski Szymon, Głowacka Weronika (TAKT – Jarosław)

3. Kaszuba Dawid, Kwadrans Paulina (ST CIEPŁY – Jaworzno)

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T.

1. Brożyna Kamil, Saja Oliwia (SAMBA – Tarnobrzeg)

2. Walaszek Karol, Kalicińska Natalia (EVOLUTION – Kraków)

3. Para Maksymilian, Kostecka Paulina (SzT eMiKa – Tarnów)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: D, Styl: Standard.

1. Gałek Albert, Strzelec Martyna (SEMPRE – Kraków)

2. Kotul Hubert, Żaba Weronika (SzT eMiKa – Tarnów)

3. Bodziony Dawid, Dębowska Patrycja (Kuźnia Tańca Kraków)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: D, Styl: Latin.

1. Stępień Jarosław, Dybała – Chmaj Wiktoria (ArtDance – Kraków)

2. Pyras Krzysztof, Kopeć Marta (WIR – Mysłowice)

3. Starnawski Piotr, Flis Gabriela (A-Z – Przemyśl)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Standard.

1. Kumor Bartłomiej, Pniak Katarzyna (K-STUDIO Krosno)

2. Krzemiński Grzegorz, Klebach Weronika (FLAMENCO – Siemianowice)

3. Grobecki Przemysław, Czaja Weronika (STARDANCE – Kraków)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Latin.

1. Fronc Jeremiasz, Drabczyk Karolina (ArtDance – Kraków)

2. Cisiński-Nguyen Krystian, Brzezińska Aleksandra (ELIDA – Mielec)

3. Ciołczyk Dominik, Wrona Oliwia (Kuźnia Tańca Kraków)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: B, Styl: Standard.

1. Lipnicki Wojciech, Gryczka Marta (AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec)

2. Gołojuch Łukasz, Ladzińska Karolina (DŻET – Rzeszów-Boguchwała)

3. Świędrych Krzysztof, Wiśniowska Katarzyna (KLASA – Tarnów)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: B, Styl: Latin.

1. Sitek Sebastian, Kutera Julia (RESPECT DANCE Skarżysko)

2. Mieszczak Szymon, Sepioło Adrianna (NOWY STYL – Bielsko-Biała)

3. Lipnicki Wojciech, Gryczka Marta (AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec)

 

Edward Tabor

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości