W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Początek czerwca to dla bibliotek publicznych czas trwania kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom”. To już XXIII edycja ogólnopolskiej akcji, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

Celem kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju, a także popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Głęboko wierząc, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, Biblioteka Publiczna w Podleszanach również i w tym roku włączyła się do akcji i zorganizowała spotkanie czytelnicze z  uczniami klasy „0” z ZS w Podleszanach i dziećmi  z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach. Najmłodsi z głębokim zainteresowaniem wysłuchali  opowiadania o przygodach Franklina. Były też wesołe zagadki nagradzane drobnymi słodyczami i głośnymi brawami. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę książki, ufundowane przez naszą bibliotekę.  Na spotkaniu nie zabrakło również wspólnych, pamiątkowych zdjęć!

Pamiętajmy i to nie tylko w czerwcu, że:

Głośne czytanie ważne jest jak śniadanie. Czytając, umysły dzieci karmimy. Wyobraźnię i myślenie ich wzbogacimy”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa