W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Ogólnopolskie działania „CARS”

Odzyskanie jednego samochodu, dwóch motorowerów i zatrzymanie cztech osób poszukiwanych, to wstępne wyniki podkarpackich policjantów podczas ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem „CARS”. Polska Policja uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach, których głównym celem było zwalczanie transgranicznej zorganizowanej przestępczości samochodowej.

Za koordynację i przebieg działań na szczeblu krajowym odpowiadał Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Przeprowadzone działania, do udziału w których zostali zaproszeni również funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celnej, pozwoliły na odzyskanie szeregu pojazdów osobowych, maszyn rolniczych ( w tym m. in. 11 traktorów), motocykli oraz narzędzi, utraconych w wyniku przestępstw zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i Polski.

Zabezpieczono setki części samochodowych pochodzących z rozbiórki skradzionych aut. W chwili obecnej trwa szacowanie wartości odzyskanego mienia. Po wykonaniu niezbędnych czynności odzyskane pojazdy i przedmioty powrócą do prawowitych właścicieli. Wiele z rozpoczętych w trakcie działań spraw ma charakter rozwojowy.

Na Podkarpaciu podczas ogólnopolskich działań „CARS” policjanci skontrolowali blisko 3 tys. pojazdów, skontrolowali autentyczność ponad 2 tys. dokumentów oraz wylegitymowali i sprawdzili ponad 2 tys. osób. W wyniku przeprowadzonej akcji podkarpaccy funkcjonariusze odzyskali jeden samochód, dwa motocykle i zatrzymali cztery osoby poszukiwane. W Mielcu funkcjonariusze odzyskali samochód marki Seat Leon, który został skradziony na terenie Hiszpanii. Podczas trwania akcji również mieleccy policjanci odzyskali dwa motorowery marki Simson i Romet. Jednoślady były skradzione na terenie Mielca.

W tegorocznej edycji działań uczestniczyli przedstawiciele organów ścigania z 27 państw europejskich. Działania były bezpośrednio wspierane przez instytucje o charakterze unijnym oraz międzynarodowym (EUROPOL, INTERPOL, FRONTEX, TISPOL).

 

huhuh

fot.KPP Mielec

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa