W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ogromne dofinansowanie na budowę zbiorników retencyjnych

Jedno z największych dofinansowań dla naszego miasta stało się faktem.

28 czerwca Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Oznacza to, że Miasto Mielec otrzyma 20 milionów złotych dofinansowania na realizację prac związanych z budową zbiorników retencyjnych w mieście. 

Został już ogłoszony przetarg na wykonanie I etapu projektu, który obejmuje zbiorniki retencyjne zlokalizowane w pobliżu boiska treningowego między ulicą Solskiego a ul. Kusocińskiego (naprzeciwko SP 6), w tym: budowę kanalizacji deszczowej, budowę zbiorników retencyjnych, budowę pompowni ścieków, budowę przyłącza energetycznego oraz układu sterowania pompownią, przebudowę instalacji oświetlenia zewnętrznego oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Kolejne zbiorniki retencyjne z przepompowniami zlokalizowane będą w rejonie ulicy Wspólnej oraz na terenie MOSiR-u obok Hotelu Polskiego. 

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu szacowana jest na ok. 29 mln zł.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa