W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Okradła 87-letnią kobietę

Mimo wielu apeli policjantów i interwencji członków rodziny, osoby starsze wciąż padają ofiarami oszustów. Przestępcy mają wiele sposobów i pomysłów na to, żeby pozbawić swoje ofiary oszczędności lub dorobku całego życia.

Mieleccy policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania kobiety, która podając się za pracownika poczty, a kolejno za pielęgniarkę, okradła 87-letnią mieszkankę Mielca. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania kobiety, która we wtorek zapukała do drzwi 87-letniej mieszkanki Mielca. Starsza kobieta nieświadoma zamiarów młodej kobiety wpuściła ją do mieszkania, gdyż ta miała dostarczyć przesyłkę, a potem zbadać kobietę. Sprawczyni zapytała starszą panią o „odcinek emerytury” oraz czy posiada pieniądze w kwocie 200 złotych. Starsza kobieta wyciągnęła szkatułkę z pieniędzmi, dokumentami oraz pamiątkami rodzinnymi w których znajdowało się blisko 40 tysięcy złotych. Gdy kobieta odwróciła się, sprawczyni kradzieży zabrała szkatułkę i wybiegła z mieszkania. W ten sposób 87-letnia kobieta została okradziona.  

Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania obcych osób.
Policjanci przypominają o konieczności rozmowy z osobami starszymi na temat ostrożności wobec nieznajomych. Funkcjonariusze zwracają także uwagę, na to jak ważna może być czujność sąsiedzka. O każdej próbie oszustwa należy informować Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa