W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Okrągły jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Wojsławiu [FOTO, VIDEO]

W środę, 25.09.2019 r.  w SCK w Mielcu odbyło się uroczyste spotkanie wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy ” Nasz Drugi Dom” znajdującego się w Wojsławiu. Uroczystość ta odbyła się z okazji 10 lat istnienia ośrodka. 

Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzi zajęcia wspierająco – aktywizujące i terapeutyczne w parterowym skrzydle budynku PSOUU Koło w Mielcu.

Dom funkcjonuje  w oparciu o Statut, Regulamin, Program Działalności oraz Plan Pracy (na każdy rok), uzgadniany z Wojewodą Podkarpackim, zatwierdzany przez jednostkę prowadzącą – PSOUU Koło w Mielcu oraz zlecającą – Starostwo Powiatowe w Mielcu.

ŚDS jest placówką dziennego pobytu dla osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie, zamieszkałych na terenie powiatu mieleckiego. Jest domem typu A, B, C.

TYP A – obejmuje osoby przewlekle psychicznie chore

TYP B – osoby upośledzone umysłowo

TYP C – osoby wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. 

ŚDS obejmuje wsparciem osoby, które wymagają pomocy w życiu, w środowisku rodzinnym i społecznym.  

Głównym założeniem pracy wspierająco – aktywizującej oraz terapeutycznej prowadzonej w ŚDS, jest takie oddziaływanie na osoby niepełnosprawne intelektualnie, aby uzyskały szeroko rozumianą samodzielność i niezależność, przekładającą się na wzrost jakości życia a nawet możliwość podjęcia pracy.  Ponadto podejmowane działania mają na celu wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, dbania o godność ludzką, miejsce w rodzinie i społeczności.

ŚDS poprzez świadczone usługi zapewnia właściwe traktowanie, komunikację i relacje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, oparte na szacunku, partnerstwie, akceptacji, indywidualnym podejściu, poczuciu tożsamości, oraz zachowaniach odpowiednich do wieku, tworzeniu warunków do szeroko rozumianego rozwoju.

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta min. prezydent Paweł Pazdan, Marek Paprocki, Stanisław Lonczak a także rodziny podopiecznych.

Wychowankowie mieli okazję do występów tanecznych, ze śpiewem, można było również zobaczyć prace rękodzielnicze wykonane przez podopiecznych. 

Po części oficjalnej odbyło się sympatyczne spotkanie przy degustacji potraw przygotowanych przez ŚDS, przy kawie i ciastku. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa