W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Opryski przeciw komarom

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mielcu tak jak w minionych dwóch latach zostaną przeprowadzone zabiegi rozpylania środków przeciw komarom.

Takiemu działaniu na początku czerwca poddane zostaną miejsca, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe – głównie miejskie parki i skwery: Park Leśny Góra Cyranowska, parki przy zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego, Jagiellończyka i Żeromskiego (obok Hali Targowej), Piaskowej i Korczaka, w Parku Inwalidów Wojennych (ul. Staszica), za Hotelem Polskim, za Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kusocińskiego) i Samorządowym Centrum Kultury oraz park przy Pałacyku Oborskich. Ogółem zabiegowi zostanie poddane około 40 hektarów terenu. Warto też dodać, że rozpylane środki działają również przeciw kleszczom.

Opryski za pomocą urządzenia naziemnego wykona specjalistyczna firma z Rzeszowa.

Mieszkańców miasta Mielca prosimy aby w godzinach wieczornych postarali się nie przebywać w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości.

Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu w wymienionych miejscach.

Akcja odkomarzania zaplanowana na 5 czerwca będzie przeprowadzona za pomocą środków dostosowanych do miejsca rozpylenia oraz aktualnej sytuacji pogodowej. Po dwóch tygodniach rozpylanie środków zostanie powtórzone. W przypadku wystąpienia silnego wiatru lub opadów deszczu, zabieg zostanie przeprowadzony kilka dni później.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

VI Super Sprint Mielecki Targum [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa