W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Oratorium Karolina – wystarczy sobą być [VIDEO]

Wczoraj w parafii Ducha Świętego prawie półtora tysiąca osób zobaczyło premierę  spektaklu słowno – muzycznego „Karolina – wystarczy sobą być”, w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu oraz uczestników warsztatów muzycznych i zaproszonych gości.

– Byłem na próbie, ale koncert w pierwszym wykonaniu jest niesamowity. To jest misterium, które pochyla się nad losem człowieka, które stawia pytania i choć daje podpowiedzi, to jednak człowiek sam musi się w swoim losie i codziennym zmaganiu odnaleźć – mówił według ,,Gościa Tarnowskiego” po premierze ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Na premierę przyjechało wiele osób także autokarami z innych stron diecezji, m.in. jeden autobus z Radłowa i okolic bliskich Karolinie.

Na prowizorycznej scenie mogliśmy zobaczyć  kilkudziesięciu artystów, amatorów, jak i profesjonalistów, pochodzących nie tylko z diecezji Tarnowskiej.  Reżyserką Spektaklu jest Magdalena Drozd.

Autorami muzyki mielczanie ­ Ryszard Kusek oraz Witek Góral. Spektakl zrealizowany został przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Kulturalnych Edukacyjnych KAROLINA.

Występy odbędą się jeszcze: w Limanowej (10 grudnia), Lusławicach (11 grudnia) i Tychach 16 grudnia.

 

s1410020

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa