W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Orlik lekkoatletyczny w Maliniu otwarty

14 czerwca został uroczyście otwarty Orlik Lekkoatletyczny przy Zespole Szkół w Maliniu. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Maliniu świętowała Dzień Patrona, którym jest – ks. kardynał Stefan Wyszyński.

Uroczystości połączone zostały też z zakończeniem wielomiesięcznych remontów obejmujących adaptacje nowych sal i termomodernizację obiektu. Rozpoczęła je uroczysta Msza św. odprawiana przez ks. prałata Andrzeja Ramsa i ks. Sławomira Krzyżanowskiego, uświetniona oprawą muzyczną przygotowaną przez grupę zuchów pod kierunkiem wicedyrektor Barbary Jabłońskiej.

Na uroczystość przybyli m.in. senator RP -Zdzisław Pupa, poseł do sejmu RP -Rafał Weber, wójt gminy Tuszów Narodowy -Andrzej Głaz, radni z Malinia: Waldemar Sieczka, Marcin Trela i Hubert Kardyś; sekretarz gminy -Renata Paterak, skarbnik gminy -Bronisława Zięba, sołtys Malinia -Jan Maziarz, prezes OSP Malinie II -Arkadiusz Rusin, przewodniczący Rady Rodziców -Sebastian Boicetta, dyrektorzy szkół z terenu gminy: Stanisława Kardyś, Małgorzata Wieczerzak, Elżbieta Flis i Marek Witek, prezes LKS „Sokół” Malinie -Jerzy Sobowski; emerytowani nauczyciele Szkoły Podstawowej w Maliniu i w Ławnicy na czele z dyrektor Marią Ortyl.

Na wstępie dyrektor szkoły Lidia Rakoczy nawiązała do historii szkoły, podsumowała przeprowadzone inwestycje, dokonane zakupy celem wyposażenia klasopracowni w pomoce naukowe, meble, co ma istotny wpływ na podniesienie standardów nauczania. Ze wzruszeniem dziękowała wszystkim, którzy mieli w tym swój udział.

Jestem szczęśliwy, że dzisiaj otwieramy oficjalnie kolejne gminne boisko przyszkolne, wybudowane przy udziale dotacji Ministerstwa Sportu. Tym razem jest to Orlik Lekkoatletyczny w Maliniu. Dwa tygodnie temu był to kort tenisowy w Tuszowie Narodowym, a wcześniej orlik w Jaślanach i boisko wielofunkcyjne w Tuszowie Narodowym. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować obecnym dzisiaj panom senatorowi Zdzisławowi Pupie posłowi Rafałowi Weberowi i oraz europosłowi Tomaszowi Porębie za ich życzliwość oraz zaangażowanie na rzecz naszej gminy. Dziękuję samorządowcom, moim współpracownikom, mieszkańcom, którzy swoja pracą, radą, dobrym słowem – przyczynili się do realizacji tych inwestycji – mówił Wójt Gminy Andrzej Głaz, tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi, po czym ksiądz prałat Andrzej Rams poświęcił nowy obiekt.

Budowa Orlika z pracami dodatkowymi kosztowała 930 019,- zł, prace termomodernizacyjne zamknęły się w kwocie 1 173 500,- zł, a adaptacyjne sal wraz z doposażeniem obejmowały kwotę 635 977,-zl. Razem wartość inwestycji 2 739 496,- zł. W tym dotacje stanowiły kwotę: 1 798 885,- zł.

Otwarcie zainaugurował mecz piłki ręcznej rozegrany pomiędzy drużyną uczniów klasy VI, a drużyną gości w składzie: Andrzej Głaz- kapitan, Rafał Weber, Stanisław Pelic, Hubert Kardyś, Waldemar Sieczka, Arkadiusz Rusin i Marcin Trela. Po sportowych emocjach wszyscy zostali zaproszeni na część artystyczną w wykonaniu klasy V pt. „Którędy do nieba?” przygotowaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Maziarz, z oprawa muzyczną pani Barbary Jabłońskiej z grupą wokalno-muzyczną uczniów klas I-VI. Był to niezwykły spektakl nie tylko ze względu na wspaniałą grę aktorską, kostiumy i scenografię, głęboko w serce trafiały również piękne piosenki i ich oryginalna interpretacja, ale najważniejsza była nauka wypływająca z przedstawienia, oparta na słowach ks. kardynała Wyszyńskiego – jak być dobrym człowiekiem i zasłużyć na niebo.

W tym dniu dodatkową okazją do świętowania była 30. rocznica oddania do użytku budynku Szkoły Podstawowej w Maliniu. Na tę okazję pani Ewa Krępa przygotowała specjalną gazetkę, na której można było zobaczyć, jak szkoła zmieniała się w ciągu tych lat.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa