W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Orły Ruda mistrzem podokręgu dębickiego

Młodzieżowa drużyna LKS Orły Ruda zdobyła mistrzostwo piłkarskiej ligi podokręgu dębickiego w kategorii młodzik młodszy D2 w sezonie 2021/22 (rocznik 2010 i młodsi). 

Był to pierwszy sezon występów w lidze piłkarskiej i dość nieoczekiwanie drużyna osiągnęła sukces, o jakim nawet nie marzyła przed rozpoczęciem rozgrywek – przekazuje trener drużyny Radosław Pryga. 

W ramach rozgrywek drużyna rozegrała 16 meczy po 4 z każdym przeciwnikiem. Bilans zespołu z Rudy to 12 zwycięstw i 4 porażki (36 pkt. bilans bramkowy 78-32). Oficjalne wręczenie pucharu za zdobycie mistrzostwa ligi odbyło się na boisku sportowym w Rudzie przed meczem seniorskiej drużyny w A klasie z Jamnicą Dulcza Wielka. Młodzież puchar odebrała z rąk Wiesława Lady, wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i prezesa podokręgu dębickiego PZPN. 

Trzon zespołu stanowili zawodnicy i zawodniczki na co dzień uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Rudzie (Monika Dziekan, Gabriela Ryś, Szymon Krężel, Szymon Bugaj, Sebastian Jakubus, Jakub Bobulski, Franciszek Grzanka, Filip Bobulski), wspomagani przez zawodników z Radomyśla Wielkiego (Filip Pleban, Gabriel Bielat), Grzybowa (Antoni Pawlicki, Jakub Pawlicki, Wojciech Kilian) i Wampierzowa (Hubert Baca). 

Wyniki

LKS Orły  Ruda – Igloopol Dębica – 0:8, 1:3, 3:0, 3:0

LKS Orły  Ruda – LKS Pustków – 12:2, 5:1, 3:0, 12:1

LKS Orły  Ruda – Pogórze Wielopole Skrzyńskie – 1:4, 4:2, 4:1, 1:3

LKS Orły  Ruda – Jodłowska Akademia Piłkarska Diament – 6:2, 4:3, 12:1, 7:1

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa