W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video Wywiady

Orszak Trzech Króli Mielec 2020 [FOTO, VIDEO, DRON]

W poniedziałek 6 stycznia z kościoła pw. Ducha Świętego w Mielcu po Mszy św., po raz czwarty wyruszył Orszak Trzech Króli do bazyliki św. Mateusza.

Miasto Mielec w roku 2017 dołączyło do setek miejscowości w naszym kraju w których organizowane są Orszaki Trzech Króli.

Sprzyjająca aura sprawiła, że tegorocznemu orszakowi towarzyszyła duża frekwencja zarówno podczas przemarszu sprzed kościoła Parafii Ducha Świętego na osiedlu Lotników, jak i podczas hołdu jaki trzech królowie oddali Dzieciątku Jezus na mieleckim rynku.

Jak zwykle Orszak rozpoczął się od uroczystej Mszy Św. w kościele Parafii Ducha Świętego. Proboszcz Waldemar Ciosek wspólnie z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim i posłem na Sejm RP Fryderykiem Kapinosem powitali uczestników orszaku składając wszystkim życzenia noworoczne. Do tych życzeń dołączyli się na rynku starego miasta proboszcz Parafii Św. Mateusza Janusz Kłęczek i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Wielobarwny pochód pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, przeszedł ulicami Pisarka, Sienkiewicza i Mickiewicza. Jak zapowiadał główny organizator mieleckiego orszaku ksiądz Kamil Kopyt z Parafii Św. Mateusza w tegorocznym orszaku szczególnie wspominano wydarzenie nazwane Cudem nad Wisłą, które miało miejsce 100 lat temu. Dziękowano za cud obrony naszej ojczyzny przed bolszewicki najeźdźcą i za cuda jakie zdarzają się na co dzień wokół nas.

Uczestników orszaku częstowano betlejemskimi ciasteczkami i gorącą herbatą ufundowaną przez Sklep Kawa czy Herbata, a przygotowaną przez strażaków OSP Złotniki. Na scenie grała Orkiestra Dęta SCK pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego, a na zakończenie krótki koncert kolęd wykonał Chór Echo z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznego Orszaku Trzech Króli, jaki się odbył w naszym mieście.