W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Orszak Trzech Króli Mielec 2022 [FOTO, VIDEO]

Dziś po raz kolejny ulicami Mielca przeszedł Orszak Trzech Króli. Tłum mieszkańców całymi rodzinami uczestniczył w uroczystościach. Organizatorem jak co roku był Urząd Miasta, Samorządowe Centrum Kultury, Orszak Trzech Króli – Fundacja oraz Parafia p.w. Świętego Mateusza w Mielcu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w mieleckiej Bazylice Mniejszej. Po mszy przez miasto piąty raz z rzędu przeszedł Orszak Trzech Króli. Trasa w tym roku uległa zmianie i spod bazyliki ulicą bł. Ks. Romana Sitki, następnie ulicą Kościuszki dotarła do Rynku, gdzie odbył się pokłon Trzech Króli oraz występ Mieleckiej Orkiestry Dętej.

W tym roku hasłem przewodnim Orszaku były słowa – „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły”.

W wydarzeniu udział wziął Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, a także poseł Fryderyk Kapinos. Obaj wraz z proboszczem Parafii Św. Mateusza Januszem Kłęczkiem złożyli  uczestnikom uroczystości  życzenia noworoczne. Organizatorzy wszystkim chętnym rozdawali symboliczne królewskie korony.

Święto Trzech Króli – czyli uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzona jest przez Kościół Katolicki 6 stycznia. Jako święto państwowe i dzień wolny od pracy przywrócono je w roku 2011 r. uchwałą Sejmu RP. Władze komunistyczne zniosły je w naszym kraju w roku 1960.

Od kilku lat w wielu miastach w naszym kraju uroczystość Objawienia Pańskiego świętowana jest w formie Orszaku Trzech Królów – barwnego pochodu, w czasie które przedstawiane są sceny biblijne, a wierni dają wyraz wiary i przywiązania do życia zgodnego chrześcijańskimi wartościami.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa