W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Orszak Trzech Króli w Chorzelowie [FOTO]

Od kilku lat 6 stycznia w wielu miastach Polski organizowany jest Orszak Trzech Króli. Jest to impreza rodzinna, będąca  naturalnym przedłużeniem i dopełnieniem Uroczystości Bożego Narodzenia.

Wyjątkowość dnia i przesłanie w nim zapisane sprawiają, że w tym roku barwny korowód kroczył ulicami 560 miejscowości w Polsce.

6 stycznia 2017 roku Największe Jasełka Europy – jak często jest określany Orszak Trzech Króli – po raz trzeci odbył się w Chorzelowie.

Orszak Trzech Króli to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze, śpiewania kolęd oraz nawiązanie do tradycji wystawiania przedstawień jasełkowych
i obchodzenia domostw przez kolędników wędrujących od drzwi do drzwi.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Chorzelowie rozpoczął się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Po Mszy św. w Kościele odczytane zostało rozporządzenia Cezara Augusta o spisie ludności.
Następnie uczniowie ZS w Chorzelowie przedstawili scenę Szałasu Pasterzy , którzy zostali wezwani w środku nocy przez Anioła Pańskiego, by czym prędzej “pobieżeli do Betlejem”.
Po utworzeniu Orszaku głos zabrali Trzej Królowie, którzy wyruszyli do Betlejem odnaleźć Nowonarodzonego Syna Bożego.
Podążając do stajenki Orszak zatrzymał się w dworze Heroda , gdzie Trzej Królowie pytali
o nowonarodzonego króla. Zmierzając do betlejemskiej stajenki Orszak napotkał walkę dobra ze złem, a u kresu swej wędrówki Orszak Trzech Króli dotarł do celu swojej podróży. Trzej Królowie odnaleźli Szopkę, Świętą Rodzinę i Dzieciątko. Padli przed nim na kolana, dziękując Bogu, że pozwala naszym oczom dostrzec piękno Chrystusowych Narodzin. 
Trzej Królowie przekazali swe drogocenne dary niesione z tak daleka: Kacper – złoto, Melchior – kadzidło, a Baltazar – mirrę. Na zakończenie tegorocznego Orszaku słowa podziękowań dla organizatorów : Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec
w Chorzelowie, Zespołu Szkół w Chorzelowie i Parafii pw. Wszystkich Świętych
w Chorzelowie a szczególnie dla aktorów występujących w poszczególnych scenach
i uczestników OTK, którzy dzielnie wytrwali do zakończenie Orszaku skierowali Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Proboszcz chorzelowskiej parafii Andrzej Rams

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa