W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Orszak Trzech Króli w Mielcu [VIDEO]

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Nie zabraknie go także w Mielcu!

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.


W śpiewniku nie zabraknie listu Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Pan Prezydent przekazuje w nim wyrazy uznania i sympatii oraz życzenia dla uczestników Orszaku.
Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców.

Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.
Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.
W haśle zawiera się również dewiza Orszaku, który jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowne i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki.

Przekaz i forma Orszaku Trzech Króli stały się na niezwykle atrakcyjne nie tylko w Polsce (każdego roku na orszakowej mapie przybywa co najmniej 100 nowych miejscowości), ale również na świecie. Orszak odbędzie się na trzech kontynentach. Poza Europą (Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Ukraina), również w Ameryce Północnej (Chicago) i Afryce (Rwanda i Kongo).
II Mielecki Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Ducha Świętego o godzinie 10:30. Po niej (ok. 11:30) na placu przed kościołem rozpocznie się formowanie Orszaku.

Od wolontariuszy będzie można pobrać śpiewniki, pamiątkowe korony i chorągiewki w trzech kolorach – czerwonym, zielonym i niebieskim, które będą odpowiadały i trzem grupom w orszaku. Gorąco prosimy o stosowanie się do zachęt służb porządkowych.
Następnie kolorowy korowód wyruszy w kierunku terenów zielonych za Bazyliką św. Mateusza w Mielcu przy akompaniamencie kolęd i jasełkowej asyście. Podczas Orszaku od wolontariuszy będzie można zakupić kredę i kadzidło, które tradycyjnie błogosławi się w święto Trzech Króli.
Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny – młodszych i starszych, dzieci i dorosłych, wszystkich, którzy chcą spędzić czas po prostu razem!

Do zobaczenia na Orszaku!

A tak było rok temu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9v0GIVdtIkI&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa